Ренова го промовираше Бурхан Мустафов (ФОТО)

Бурхан Мустафов е најновото засилување на Ренова за новата натпреварувачка сезона.

Искусниот фудбалер од средниот ред по разделбата со Силекс, повторно се враќа во редовите на Ренова како засилување за сезоната 2021/2022.

„Гипсарите“ во моментов ја реализираат финалната фаза од летните подготовки во Охрид, каде се планирани и неколку тест дуели.

Се вчитува...