Ренова минимално подобра од Тиквеш

Ренова славеше со 1-0 во пријателскиот натпревар против Тиквеш кој се одигра на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид. Клучниот момент на натпреварот се случи уште на самиот старт кога Ремзифаик Селмани стрелаше во 2. минута.

И двајцата тренери на овој меч, Ќатип Османи и Пане Блажевски им дадоа шанса за настап на што поголем број на фудбалери.

Се вчитува...