Ренова ремизираше без голови со косовска Малишева

Ренова ремизираше без голови на денешниот пријателски натпревар против косовскиот прволигаш Малишева кој се одигра во Струга.

„Гипсарите“ беа далеку подобар тим на теренот но останаа нереализирани бројни шанси, меѓу кои и удар од белата точка во 49. минута кој не го реализираше Ремзифаик Селмани.

Следниот тест дуел на Ренова за време на подготовките на охридското крајбрежје е против Вардар во среда, на 28. јули.

Се вчитува...