Ренова убедлива против Дрита Боговиње на првиот тест зимава

Ренова со убедлива победа против второлигашот Дрита Боговиње стартуваше со пријателските натпревари за време на зимските подготовки.

„Гипсарите“ славеа против Дрита со 4-0. По два гола за Ренова запишаа Шефит Шефити и Фестим Ебиби.

Се вчитува...