Репрезентативецот Марко Мишевски повторно ќе игра во Франција (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Марко Мишевски повторно кариерата ја продолжува во Франција.

Мишевски по разделбата со Вардар сега ќе игра во францускиот второлигаш Курнон Доверњ, потпишувајќи едногодишен договор.

Македонскиот ракометар претходно веќе има искуство со настапи во Франција, во сезоната 2018/2019 кога го носеше дресот на Гренобл.

Се вчитува...