Репрезентативците го испробаа теренот во Амстердам (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство ќе се сретне со Холандија, натпревар кој нашите фудбалери ќе го одиграат на „Јохан Кројф“ арената во Амстердам.

Репрезентативците денеска пристигнаа во Амстердам, а први тренинг центарот го испробаа фудбалерите кои не настапија или имаа помала минутажа на дуелот со Украина, додека остнатите добија ден одмор.

 

Се вчитува...