Репрезентативците го тестираа „Рајнпарк“ во Вадуц пред утрешниот дуел (ВИДЕО)

Македонските репрезентација го одработија официјалниот тренинг на „Рајнпарк стадионот“ во Вадуц пред утрешниот натпревар со Лихтенштајн во 7. коло од квалификациите за СП 2022.

Избраниците на Благоја Милевски низ максимално оптимистичко расположение го одработија последниот тренинг, со финална техничко-тактичка подготовка за дуелот со Лихтенштајн.

Милевски во голема мера веќе го знае и стартниот тим за утрешниот натпревар за кој ќе недостасува Енис Барди.

Се вчитува...