Ричарлисон е феномен – „хет-трик“ против Германија за половина час (ВИДЕО)

Бразил е на прагот да и врати на Германија за поразот од 7-1 од Светското првенство во 2014 година откако на првиот натпревар на Олимписките игри во Токио, Бразилците по 30. минути игра стигнаа до предност од 3-0 против „панцерите“ благодарение на феноменалниот Ричарлисон.

Асот на Бразил го отвори натпреварот во 7. минута по одлично додавање на Ентони, во 22. минута го удвои водството, а веќе во 30. минута го комплетираше хет-трикот.

Се вчитува...