Ристовска со ЦСКА се пласираше во финалето на рускиот плеј-оф

Женската ракометна екипа на ЦСКА Москва, се пласираше во финалето на плеј-офот и ќе се бори за титула во рускиот шампионат. ЦСКА вечерва со 32-28 славеше и во вториот натпревар со женскиот тим на Звенигород, и така обезбеди пласман во финалниот меч, а таму нашата репрезентативка Сара Ристовска за титула ќе се бори против Ростов.

Вечерва Ристовска имаше скромен учинок со постигнат еден гол на реваншот. Ристовска и ЦСКА ќе имаат можност да го бранат пехарот освоен лани, а претходно го освоија и Купот на Русија.

Ристовска е во ЦСКА веќе трета година откако во 2019 се приклучи на рускиот тим.

Се вчитува...