РК Аеродром и Скопје ги поделија бодовите

Ракометарите на Аеродром и Скопје одиграа реми 22-22 во малото градско дерби како дел од последниот меч од 10. коло од групата А во Суперлигата на Македонија. Освен почетната предност на домаќините од 4-1, ниту еден тим не се одлепи до крајот на првото полувреме кое заврши исто така нерешено 10-10.

Израмнетата игра продолжи и во вториот дел, па на крајот конечните 22-22 и поделбата на бодовите беа најреален приказ за тоа што се случуваше на теренот во СЦ „Јане Сандански“ ова попладне.

Мелоски и Костов со по седум гола беа први имиња во таборот на победникот, додека кај поразените шест постигна Марио Мишевски.

Се вчитува...