Родриго се обиде да ја „украде“ магијата на Роналдо (ВИДЕО)

Бразил се пласираше во разигрувањето за титула на Светското првенство во Катар, а асистентот на победоносниот гол Родриго по крајот на натпреварот беше гостин во емисијата на легенардниот Роналдо кој служи како стручен консултант и водител на бразилските медиуми.

Фудбалерот на Реал Мадрид видно возбуден од шансата за говори со легендата на бразилскиот фудбал во студиото се појави во дрес и копачки, во текот на целото интервју заљубено гледаше во постариот сонардоник, а на крајот стана и хит на социјалните медиуми откако се обиде да ја „украде“ магијата на некогашниот голгетер, допирајќи го за нозете.

Се вчитува...