Рома одигра за Лацио: Без „муниција“ против Болоња

Рома одигра за Лацио во битката за местото кое води во Лигата на Европа следната сезона, откако ремизираше без голови на домашен терен со Болоња во 35. коло од Серија А.

„Волчицата“ немаше сила за триумф и покрај постојантите обиди кон голот на гостите. Мурињо се обиде со неколку варијанти во нападот, но сето тоа безуспешно.

По овој бод Рома сега е со ист број бодови како и Лацио на делба на петата позиција на табелата.

Се вчитува...