„Романтичарите“ со нов изглед во новата сезона (ФОТО)

Во пресрет на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига тимот на Работнички ги претстави дресови кои „романтичарите“ ќе ги носат во потрага по победи.

Како потсетувње, првото коло стартува в недела, а за противник Работнички на домашен терен ќе го има тимот на Борец.

Се вчитува...