Роналдо доволен за победа на Јувентус над Калјари (ВИДЕО)

Јувентус го совлада Калјари со 2-0 во натпревар од 8. коло од италијанската Серија А. Стрелец на двата гола за „старата дама“ беше Кристијано Роналдо кој уште во првото полувреме ги реши сите прашања околу победникот.

Со овој триумф актуелниот шампион се искачи на втората позиција на првенствената табела со 16 бода, односно еден помалку од првопласираниот Милан, но и натпревар повеќе. Калјари е 11. со 10 бода.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...