Роналдо им посака среќа на Ристовски и Спортинг (фото)

Ѕвездата на Реал која го „нокатуираше“ Јувентус пред два дена Кристијано Роналдо, денес беше во посета на својот матичен клуб Спортинг Лисабон, односно во хотелот во Мадрид каде се сместени играчите на португалскиот тим.

Роналдо им посака среќа на играчите на Спортинг, како и на тренерот Жорге Жесус, во пресрет на нивниот четвртфинален натпревар со Атлетико Мадрид во рамките од Лигата на Европа.

Се вчитува...