Роналдо по шести пат ќе ја предводи Португалија на ЕП

Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Роберто Мартинез го објави списокот на фудбалери кои ќе настапат на Европското првенство кое ќе се игра во Германија во јуни.

Репрезентацијата ќе ја предводи Кристијано Роналдо за кој ова ќе биде шесто учество на континенталните собири. На списокот нема поголеми изненадувања па на него се најдоа и: Бруно Фернандеш, Жоао Фелиск, Диого Жота, Леао, Бернардо Силва…

Се вчитува...