„Сапуницата“ доби свој крај – Лео Меси стигна во Париз на потпис со ПСЖ (ВИДЕО)

Лионел Меси и дефинитивно ќе биде нов фудбалер на Пари Сен Жермен, откако денеска се стави крај на едногодишната сапуница околу иднината на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Тој заедно со својата фамилија стигна во Париз. Прво ќе следуваат медицинските прегледи, а потоа и потпис на двегодишниот договор со францускиот тим во кој по сезона ќе заработува по 35 милиони евра.

Се вчитува...