Се јави и Кирјос – „Замислете јас да удрев дете со топче, колку години ќе бев казнет?“

Првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС опен откако несмасно со топче ја погоди линиската судијка на мечот против Карено Буста. Ѓоковиќ кој изгуби брејк за негатива од 6-5 во првиот сет во момент на нервоза го удри топчето кое заврши во лицето на линиската судијка.

Само се чекаше кого со свој став околу инцидентот ќе се јави и Ник Кирјос кој веднаш испрати провокација до Новак, велејќи доколку него му се случело вакво нешто колку години ќе бил суспендиран?

 

Се вчитува...