Се обложил дека дуелот Фјури – Вајлдер ќе заврши без победник и добил богатство! (ВИДЕО)

Боксерската пресметка меѓу Фјури и Вајлдер и судиската одлука на крај му донесоа цело богатство на еден среќе обложувач во В. Британија. Тој уплатил 500 фунти дека големата пресметка ќе заврши без победник и добил 13.000 фунти.

Професионланиот боксер Тед Чесмен на социјалните мрежи сподели видео од реакцијата на среќниот добитник кога ја слушнал одлуката на судиите. Кога сфатил дека мечот е без победник прво што направил било да ги почести сите во кафулето.

 

Се вчитува...