Се огласи Меси и упати поздрав до „светците“, навивачите на ПСЖ во делириум (ВИДЕО)

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси денеска ја имаше својата прва официјална прес-конференција како фудбалер на „светците“. По завршувањето на обврските со појавувањето пред медиумите се упати да ги поздрави навивачите на ПСЖ.

Пред стадионот „Паркот на принцовите“ беа собрани илјадници фанови да го пречекат еден од најдобрите фудбалери на денешницата, а штом се појави Лео пред нив, паднаа во делириум.

 

 

 

Се вчитува...