Се загрева атмосферата на арената во Букурешт пред историското деби на ЕП за Македонија

На најдобар можен начин, со доминација на македонските навивачи на трибините, се загрева атмосферата на националната арена во Букурешт пред историското деби на Македонија на Европските првенства.

Македонските фанови доминираат на трибините со силна поддршка за репрезентативците кои во моментов се загреваат пред дуелот со Австрија кој стартува од 18 часот…

Се вчитува...