Секси мама не дозволува трансфер во Јувентус на еден од најталентираните италијански фудбалери

Добро е познато дека во Италија постои сериозен интерес за услугите на еден од најталентираните фудбалери на Рома, Николо Заниоли.

Јувентус е најзагреан за неговите услуги, но неговата мајка Франческа Коста тврди дека Рим за него е најдобра средина и не верува дека ќе му биде подобро во било кој друг клуб.

42-годишната Коста, која пред се поради својот изглед привлекува внимание, има јасен став кога е трансферот на нејзиниот син во прашање.

„Знам дека во Рим му е добро, навивачите го сакаат и за него не постои подобро место. Сите сме среќни во Рим, и нема потреба за промена на средината“ – истакна атрактивната Франческа.

 

View this post on Instagram

 

…serenita’💞🤗

A post shared by francescacosta (@frac77) on

Се вчитува...