Селекторот на Косово беснееше, се додека не ги виде камерите… (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Косово синоќа загуби на Вембли од Англија со 5-3 во квалификациите за ЕП 2020.

Поведоа гостите со 0-1, а потоа следеше огромен пад во играта и дозволија пет погодоци во сопствената мрежа уште пред полувремето. Токму тоа исклучително го налути селекторот на Косово, Бернанд Чаландес кој на полувремето едноставно беснееше.

Интересна ситуација во која Бернанд жестоко викаше се додека не ги виде камерите. А, потоа само се насмевна…

Се вчитува...