Сер Боби ја знае тајната за победа – Македонија оди на триумф над Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Благоја Милевски утре за првпат ќа ја води од клупата Македонија во мечот против Ерменија во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. „Црвено-жолтите“ вечерва го одработија официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар.

Сер Боби веќе ја има тактиката за утрешниот меч, останува само на фудбалерите да ја претворат на теренот во победа.

 

Се вчитува...