Серафимовски и Каракамишев нови фудбалери на Силекс

Прволигашот Силекс се засили со Јордан Серафимовски и Ристе Каракамишев. Серафимовски во Кратово стига од редовите на струмичка Беласица во која го помина досегашниот дел од кариерата. Ристе Каракамишев пак во тимот доаѓа од Кожув каде што настапуваше од 2017, а во кариерата има играно и за Скопје. Од тимот во јануарскиот преоден рок си замина Милош Жеравица, а на излезна врата е и Стефан Џуриќ.

„Јордан Серафимовски и Ристе Каракамишев ќе бидат наши засилувања во овој преоден рок. Милош Жеравица веќе го напушти клубот, а на излезна врата е и Стефан Џуриќ. Разгледуваме уште неколку опции за засилувања, а во прашање се двајца српски фудбалери кои што е можно во следниот период да го засилат нашиот клуб“, вели тренерот на Силекс, Горан Симов. 

Се вчитува...