Серхио Рамос и сопругата ги собраа погледите на шоуто (ФОТО)

Изборот на најдобрите на ФИФА, гала-свеченоста „The Best“, ги собра сите познати личности од светот на фудбалот и на шоу бизнисот во Лондон. При влегувањето, сите тие се појавија и на црвениот ќилим…Погледите ги собраа Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио, но екстравагантен како и секогаш беше и Дани Алвеш, со својата поубава половина…Наградата „The Best“ му припадна на Лука Модриќ, кој позираше со своето семејство.

 

Се вчитува...