Севилја ја прескокна и Гранада (ВИДЕО)

Севилја стигна до победа на домашен терен против Гранада од 2-1 во 32. коло во шпанската Ла лига. Иван Ракитиќ во 16. минута од пенал донесе водство за домаќините, додека на 2-0 зголеми Лукас Окампос во 53. минута. До крајот гостите преку Солдадо во 90. минута успеаја само да го ублажат поразот.

Севилја останува на 4. позиција на табелата со 70 бода, додека Гранада е на осмото место со 42 бода.

 

Се вчитува...