Севилја рутински против Елче (ВИДЕО)

Севилја со 2-0 славеше над Елче во заостанатиот натпревар од 2. коло во шпанската Ла лига. Домаќините поведоа со голот на Ен-Несри во 43. минута, додека конечните 2-0 ги постави Васкез во 90.

Севилја во моментов е на четвртото место на првенствената табела со 54 бода, додека Елче останува 17. со 24 бода.

 

 

Се вчитува...