„Шампион“ – официјалната химна на кошаркарскиот мундијал во Кина (ВИДЕО)

Се ближи почетокот на планетарниот кошаркарски собир во Кина, а промовирана е и официјалната химна на Светското првенство. Песната „Шампион“ ја изведуваат Џејсон Теруло и Тиа Реј.

Кошаркарскиот мундијал почнува на 31.август.

Се вчитува...