Шкендија дерман нема од пенали….Втор пенал за 3-0 (ВИДЕО)

Во финишот, Салцбург стигнува до водство и од 3-0 против Шкендија. Втор пенал за австрискиот тим, кој овојпат го реализираше Диадие Самасеку. Голманот Захов беше испратен на спротивната страна, а Самасеку во 80.минута ја затресе мрежата на македонскиот првак.

Се вчитува...