Шкендија со гол за надеж: Убав гол на Жуниор за 3-1… (ВИДЕО)

Шкендија заслужено стигна до 3-1 на 15 минути пред крајот на дуелот со Розенборг во плеј-оф рундата од квалификациите за Лигата на Европа.

Гол за надеж за тетовци донесе Стенио Жуниор во 76. минута од средбата со прекрасен шут од околу 18 метри…

 

 

Се вчитува...