Шкупи ги промовираше своите 11 засилувања (ФОТО)

Македонскиот шампион Шкупи ги промовираше своите 11 засилувања за настапите во квалификациите за ЛШ и следната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Чаирчани промовираа еден цел нов тим во кој се дефанзивците Мелос Бајрами, Ангелче Тимовски, Џелил Абдула, Марио Ричков, како и фудбалерите од средниот ред Благоја Спиркоски, Алекс Златков, Кристијан Ацковски и Фикрет Ливарека, а дополнети и со Реналдо Цефас, Пепи Ѓорѓиев и Антонио Каланоски во нападот.

Шефот на стручниот штаб Гоце Седлоски има тим со кој и дефинитивно ќе се атакува за што подолго останување на европската сцена ова лето.

Се вчитува...