ШОКАНТНО: Полицаец без никаква причина го удри Талески со пендрек по глава! (ВИДЕО)

Срамен скандал на крајот од финалето во Купот на Македонија меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во Охрид.

Македонската јавност беше сведок на помал инцидент на крај од средбата кој брзо се смири, меѓутоа никој не можеше да претпоставува дека скандалозно во инцидентот пред се е вклучен и припадник на македонската полиција кој со пендрек по глава од зад грб го удира ракометарот на Вардар и македонски репрезентативец Филип Талески.

Во јавноста се појави видео на кое се гледа како полицаец без апсолутно никаква причина со пендрек посегнува кон македонскиот репрезентативец Филип Талески.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ЕКИПА (@ekipa.mk)

Самото видео преку социјалните мрежи го споделија Талески и неговите соиграчи од Вардар, но шокантното видео веќе го пренесоа и поголемиот дел ракометни медиуми од Европа, со неверување пренесувајќи дека македонската полиција удира по ракометни репрезентативци, и тоа против еден од најскромните спортисти во државата….

Се вчитува...