Шокот е уште поголем: И една од ќерките на Коби Брајант загина во несреќата

Светот го шокираше смртта на еден од најдобрите кошаркари во историјата Коби Брајант. Реакциите не стивнуваат. Сите испраќаат поддршки за семејството и му се заблагодаруваат на големиот Коби за се што направи за кошарката.

Информации на ТМЗ кои први објавија и за падот на хеликоптерот пренесуваат дека во несреќата загина и  и неговата 13-годишна ќерка Џана Марија Оноре Брајант. Таа била заедно со својот татко и не успеала да го преживеа падот.

 

 

View this post on Instagram

 

BREAKING: TMZ has reported Gianna Marie Bryant, Kobe Bryant’s 13-year-old daughter was also killed in the helicopter crash. R.I.P. 🙏

A post shared by NBA Buzz (@officialnbabuzz) on

Се вчитува...