Шоу на Комитите како поддршка за Вардар (ВИДЕО)

Навивачката група „Комити“ приреди вистинска фешта на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје по повод тоа што успеа да го продаде целиот капацитет за првиот домашен натпревар на Вардар против големиот ривал битолски Пелистер.

Иницијативата „Спас за Вардар“ која ја почнаа „Комити“ како би му помогнале на симболот на Скопје да ја надмине финансиската криза, се покажа како полн погодок.

Тие се свое шоу ја прославија победата на фудбалот и љубовта кон „црвено-црните“ бои.

 

Posted by Komiti Skopje on Friday, February 19, 2021

Се вчитува...