Штербик и Дибиров во идеалниот тим на 11. коло во ЛШ (видео)

Вардар e на чекор од директен пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите по победата од 21-23 на гостувањето против ПИК Сегед.

А, најзаслужниот за триумфот на „вардарци“ е голманот Арпад Штербик кој мечот го заврши со 14 одбрани. Токму затоа сосема заслужено Штербик се најде во изборот на идеалниот тим на 11. коло, според ЕХФ. Место во идеалниот тим има и за Тимур Дибиров.

Изборот на идеалниот тим за 11. коло од Лигата на шампионите може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...