ШТЕТА: Македонија од 29. минута остана без Адеми (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на Македонија, Аријан Адеми поради повреда мораше да го напушти теренот во 29. минута на мечот против Германија.

Одличниот играч за врска по еден дуел со Каи Хаверц беше лошо нагазен по што му беше укажана помош. Адеми се врати во игра, но не успеа да издржи па селекторот Благоја Милевски мораше да го замени.

 

 

 

 

Се вчитува...