Што ли прави Мегваер!? – Си го чуваше соиграчот при голот на Украина (ВИДЕО)

Уште еден момент за исмејување на англискиот репрезентативец Хари Мегваер од страна на фудбалскиот свет.

Англија ремизираше (1-1) против Украина на дуелот во Вроцлав, но за фудбалските аналитичари посебно интересен е моментот на водечкиот гол на Украинците.

Во акцијата кога Украина поведе со 1-0, за светот е интересен уште една циркус-ситуација на Мегваер во која тој остави цел еден празен простор пред својот гол, а си го чуваше својот соиграч, и тоа другиот стопер Марк Гуехи…

Се вчитува...