Силен самурајски удар за кадетите пред нокаут фазата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со неочекувано висок пораз, макеоднската кадетска репрезентација го комплетираше групниот сегмент на Светското ракометно првнество. Преку четвртата позиција, нашиот тим оди во осминафиналето каде што ќе се соочи со хитот на првенството, селекцијата на Португалија. Осминафиналната пресметка е в четврток.

 

Се вчитува...