Силен земјотрес ги разбудил олимпијците во Токио

Силен земјотрес од шест степени по рихтер ги разбуди спортистите во Олимпиското село утрово во Токио. Земјотресот кој се случил во 5.33 минути бил со епицентар во Тихиот океан, а траел цели 20 секунди.

Според последните информации нема најави за цунами и се уште никој од властите нема издадено предупредување.

Се вчитува...