Силјановски го постигна првиот свој гол во дресот на Фљамуртари

Поранешниот фудбалер на Работнички и македонски репрезентативец Горан Силјановски го постигна првиот свој гол сезонава во дресот на албанскиот прволигаш Фљамуртари.

Во поразот од 4-2 на Фљамуртари на гостувањето против Лачи, Силјановски го постигна првиот гол за својот тим во 74. минута…

Фљамуртари, кој е воден од поранешниот тренер на Шкендија, Шпетим Дуро, и петти едноподруго натпревар не знае за триумф притоа запишувајќи и четврти пораз по ред. Веќе во сериозна мера губејќи го ритамот во битката за третата позиција на табелата која носи на европската сцена следната сезона.

Се вчитува...