Синоќешната црвено-жолта убавина… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

ФОТО: Роберт Спасовски

Македонија со пораз го стартуваше европскиот шампионат, но македонските навивачи вчера го одбележаа денот на ЕВРО 2020.

Црвено-жолтата убавина од Националната арена во Букурешт, синоќа пренесена на поголемиот дел европски медиуми. Фудбалерите останаа разочарани што на фановите не им овозможија задоволство со позитивен резултат, па остана должни за следниот натпревар со Украина…

 

 

Се вчитува...