Сите куп-награди во рацете на „металурзите“ (ФОТО)

Металург сензационално се закити со трофејот во Купот на Македонија откако во големото финале го зеде скалпот на шампионот Вардар, совладувајќи го во пенал-рулет големиот фаворит.

Сосема заслужено, покрај пехарот во рацете на „металурзите“ завршија и сите индивидуални награди за овој завршен турнир, Танкоски беше избран за МВП, Дупјачанец заслужено се закити со признанието за најдобар голман, додека наградата за најдобар стрелец ја поделија Шпенде и Јагуриновски.

Се вчитува...