Сите заедно… за кого – за МАКЕДОНИЈА (фото)

Македонските репрезентативци веќе неколку дена се во Букурешт, каде напорно тренираат и максимално подготвени ќе влезат во неделниот премиерен меч од ЕВРО 2020 против Австрија.

„Црвено-жолтите“ направија и заедничка фотографија на стадионот во романскиот главен град, во пресрет на премиерниот настап на едно големо натпреварување.

Сите на број, сите заедно – за Македонија…

Се вчитува...