Скандал во Србија: Ги „крадеа“ судиите, па седнаа на трева среде меч (ВИДЕО)

Скандал се случи во првото коло од плејофот во првенството на Србија, на мечот меѓу Чукарички и Раднички Ниш. Гостите славеа со 2-3 во дерби меч за Лигата на Европа, а се чини дека имаа голема помош од главниот судија Илија Брдар. Тој досуди сомнителен пенал за Раднички Ниш во 50.минута, притоа го исклучи домашниот фудбалер Миладин Стевановиќ, а потоа црвени картони кај Чукарички заработија и стоперот Дарко Пушкариќ и помошниот тренер Драган Шарац.

Незадоволни од судењето, домашните фудбалери одлучија среде натпревар да седнат на тревата и да бојкотираат. Овој момент се случи во 77.минута од мечот.

Се вчитува...