Скопје останува обоено во „сино“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МЗТ Скопје стигна до петтата последователна победа откако на домашен терен го разби Работнички во првото лигашко вечно дерби со 87-66. Избраните на Дарко Радуловиќ одиграа одлична меч во кој во ниту еден момент не му дозволија на противникот ниту да помисли дека може да стигне до поволен резултат.

Очигледно е дека барем уште некое време „Скопје останува обоено во сино“.

 

 

Се вчитува...