Скопје среде Тетово покажа дека нема да биде лесен „плен“ во елитата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје одигра квалитетен натпревар на отворањето на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

По враќањето во елитата Скопје на мегданот со Ренова во Тетово кој заврши без победник (1-1) покажа дека воопшто нема да биде лесен „плен“ за ниту еден противник.

Бодот во Тетово го донесе Христијан Кировски со прекрасниот погодок во 78. минута, откако претходно домашните поведоа со голот на Селмани.

 

Се вчитува...