„Снајперски“ прецизна топка од Мората за гол на Влаховиќ – Јуве води против Лацио (ВИДЕО)

Јувентус уште во 10.та минута го отвори дерби дуелот со Лацио, откако Алваро Мората испрати одличен центар шут за Влаховиќ, кој немаше проблем со глава да ја затресе мрежата на гостите.

„Старата дама“ изведе фуриозна „шах-мат“ акција за водство од 1-0 и ерупција на трибините.

 

Се вчитува...