Соиграчoт на Чурлинов го постигна голот на сезоната – „кунг-фу“ потег за големо славје (ВИДЕО)

Шалке ја запиша и втората победа во низа во втората германска лига откако во деветото коло славеше на домашен терен против Инголштад со 3-0.

Македонкиот интернационалец Дарко Чурлинов натпреварот го проследи од клупата, а во фокусот на медиумите се најде неговиот соиграч, Мемхет Чан-Ајдин кој донесе предност од 2-0 за својот тим со „кунг-фу“ гол кој ретко се гледа на натпреварите.

Се вчитува...