„Сонцето“ не го краси само Букурешт, репрезентативниот дрес и во Баку (ФОТО)

Европа одбројува до новото Европско првенство кое започнува денеска со натпреварот во главниот град на Италија каде силите ќе си ги одмерат Италија и Турција.

Во пресрет на дуелот, УЕФА објави интересна фотографија од Баку каде се поставени сите дресови на учесниците, а „сјае“ и македонското сонце!

Се вчитува...